0

Kiedy i czy warto usuwać zmiany na skórze ciała i cerze?

Dużo ludzi ma na skórze swojego ciała różnorodne zmiany. Czasami są to narośla, bardzo często zmiany barwnikowe. Mogą znajdować się one na różnych partiach skóry, a także na twarzy Niektórzy pragną pozbyć się zmian rzecz jasna po to, aby prezentować się piękniej, pozostali są do tego zobligowani, albowiem przykładowo narośl przeszkadza w powszednim życiu. Jeśli ktoś pragnie zdecydować się na zabieg powinien w pierwszej kolejności zgłosić się na konsultację do specjalisty chirurga, który zbada daną osobę, zaordynuje potrzebne badania, a w następnej kolejności określi termin przeprowadzenia zabiegu.

Zabiegi, które są przeprowadzane błyskawicznie i bezbólowo

Obecnie niesamowicie popularne zarazem w szpitalach o charakterze publicznym, a także szpitalach prywatnych są ogólnie mówiąc oddziały chirurgii jednego dnia. Znamionują się one opcją zrealizowania ekspresowych zabiegów, po których chorzy zostają na oddziale maksymalnie do 24 h. Jest to dogodne rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie boją się tak szybkich i łatwych zabiegów. Na oddziale takim może pracować chirurg onkolog, który świadczy zabiegi w razie zmian o charakterze złośliwym, jak i klasyczny chirurg, który zajmuje się usuwaniem wszystkich innych zmian, które nie mają nic wspólnego z nowotworami.

Kiedy usunąć zmianę, a kiedy powinno się ją zostawić?

Na to pytanie nie ma zdecydowanej odpowiedzi. Z całą pewnością trzeba wybrać się na konsultację u doktora, który jest w stanie doradzić choremu, czy zmiana tak naprawdę wymaga usunięcia, czy też może po prostu zostać, póki nie powoduje większego problemu. Chirurg onkolog to specjalista, którego zadaniem jest pozbywanie się zmian nowotworowych o charakterze złośliwym albo niezłośliwym. Jeżeli wyniki badania histopatologicznego poświadczyły chorobę nowotworowa, wówczas należy zgłosić się do tego doktora, celem określenia przyszłego podstępowania.

Nie każdego rodzaju zmiana na twarzy lub ciele zalicza się się do usunięcia. Niezbędnością jest jednakże systematyczne chodzenie do dermatologa, który sprawdza stan znamion na skórze pacjenta, a dzięki takim systematycznym wizytom pacjent może się uchronić przed nowotworem skóry, który przeważnie zlokalizowany jest przede wszystkim w nietypowych znamionach.

Onkolog Białystok

ORTIM
ul. Młynowa 17
15-568 Białystok

 

misi4sty

Dodaj komentarz