0

Parę słów na temat malowania proszkowego

Jedną z metod malowania stali oraz metali nieżelaznych jest zastosowanie specjalistycznego proszku. Jest to popularnie nazywane malowanie proszkowe. Realizuje się je za pośrednictwem specjalistycznych linii do malowania, w które wyposażona jest każdego typu malarnia proszkowa. Tam też za pomocą proszku a także odpowiedniej temperatury, wykorzystując cechy magnetyczne materiału, przeprowadza się proces malowania. Naturalnie jest to zupełnie inny proces, aniżeli pomalowanie pędzlem lub też nanoszenie powłoki lakierniczej z wykorzystaniem natrysku. Jest to proces znacznie bardziej wieloaspektowy, który niemniej jednak daje bardzo dobre rezultaty. Skutkiem końcowym jest bardzo gruba, niezwykle wytrzymała i efektywna warstwa powłoki lakierniczej, która ponadto ma odpowiednie właściwości.

Czym znamionuje się malowanie proszkowe?

Przede wszystkim, ze względu na to, że samo malowanie za pomocą proszku wymaga użycia stosownej technologii, powłoka w efekcie finalnym jest bardzo efektowna. Zależnie od użycia farby, czy to błyszczącej, czy też farby matowej, malowanie proszkowe felg bądź innych elementów stalowych oraz aluminiowych, odbywa się w określonych warunkach, a powłoka jest jasna i połyskliwa albo matowa. Farba ta ma właściwości ferromagnetyczne, przylega wyjątkowo mocno do powierzchni i jest zdecydowanie trudniejsza do porysowania i zdrapania niż farby nanoszone pozostałymi metodami. Co więcej, w większości malarni wykorzystuje się inne elementy chemiczne, dające doskonałą funkcjonalność.

Pomalowanie na sucho

W malarniach używających proszku farbę nanosi się na ogólnie nazywany system suchy, czyli farba nie pojawia się pod postacią mokrą, lecz w formie specjalistycznego proszku. Malarnie w takich miejscowościach jak Białystok czy też w każdej innej miejscowości wykorzystują tę technologię w niezwykle szerokim zakresie, zapewnia to najwyższą skuteczność. Doskonała jakość powłoki malarskiej nabywana jest wyłącznie przy dobrze przygotowanym materiale, specjalnym podkładzie i na oczyszczonej, dostosowanej do tego celu powierzchni.

Więcej na: Autoklinika Białystok

ul. Pogodna na przeciwko sklepu LIDL, Teren KPKM
15-399 Białystok
tel. 606 20 7777

 

 

 

misi4sty

Dodaj komentarz