0

Zasady noszenia ozdób

Obok odzieży, obuwia i ufryzowania, biżuteria spełnia mniejszą, lecz wciąż znaczącą rolę, w naszej prezencji. Dlatego trzeba poświęcić uwagę na to, czy jesteśmy w stanie ją zastosować do podkreślenia własnych walorów i adekwatnie do kontekstu. To może przesądzić o naszym sukcesie towarzyskim i profesjonalnym.

Istotne bywa także to, iż biżuteria w zbyt dużej ilości mogłaby wywołać ujemne wrażenie oraz przywołać skojarzenia z choinką. Za każdym razem na miejscu jest rozwaga w tej kwestii, w szczególności gdy chcemy wyglądać na stylowych. Zwyczajowo też pani domu powinna założyć na sobie mniej biżuterii niż zaproszone kobiety, by nie przyćmić ich.

Ponadto, ilość ozdób powinna zmieniać się odpowiednio do pory. Powinno być jej mniej w ciągu dnia, lecz więcej o późniejszych porach. Słusznie jest także modyfikować ilość biżuterii w zależności od okoliczności. Najlepiej jest nie zakładać ozdób takiego rodzaju na mszy. Lecz inne ważne wydarzenia, takie jak bale, są odpowiednią okazją do ubrana, na przykład, elegancko wyglądacych szafirów. W pracy lepsze są ładne perłowe kolczyki lub inne niekrzykliwe dodatki.

Działanie ozdób na wygląd

Nieumiejętnie wybrana biżuteria potrafi wyeksponować wady naszej sylwetki, zatem warto patrzeć na to, czego używamy. Jeżeli szyja uwydatnia niemłody wiek, warto wystrzegać się długich kolczyków, jako że uwydatniają owe nieatrakcyjne cechy wyglądu. Z kolei dodatki takie jak pierścionki oraz bransoletki używać warto wyłącznie wtedy, gdy mamy zadbane paznokcie. Kobiety o większych piersiach muszą unikać nazbyt wydłużonych naszyjników, też z powodu ewentualnego dyskomfortu.

Biżuteria idealnie nadaje się do zaznaczania unikalnego sposobu ubierania się. Z wyłączeniem galowych okoliczności oraz biura, wolno wykorzystać szerszy wachlarz biżuterii z rozmaitych surowców oraz w różnorodnych kolorach i formach. Bransoletki, zapinki, ale ponadto też pióra, mogą zakomunikować innym styl życia, a także cechy osobowości. Najznaczniejszą wolność posiadają w tym temacie osoby młode, ale też starsze osoby mają pewne pole do popisu. Mnóstwo jest żartobliwych dodatków z aluzjami do postaci fikcyjnych albo również takich, które sygnalizują wyznawanie pewnej koncepcji czy wyznania. Biżuteria pełni różnorodne funkcje, które warto uwzględniać zawsze stosownie do okoliczności.

Sprawdź na stronie kateandkate.pl

misi4sty

Dodaj komentarz